“SponsorKliks,
  • image
  • image
Previous Next
Hogeschool Zeeland Toernooi Afgelopen PDF Afdrukken E-mail
  
woensdag, 16 augustus 2017 22:57

Hogeschool Zeeland Toernooi ten einde

Het 21e Hogeschool Zeeland Schaak Toernooi zit er weer op. En eerst maar het goede nieuws. Het 22e toernooi is aangekondigd! Het was op voorhand toch even de vraag. Goes was er dus met 7 man bij. Een aardig aantal. De resultaten van de Goesenaren variëren. Sven en Maxim speelden een goed toernooi. De Joey’s speelden een acceptabel toernooi. De delegatie Goes Noord Louis en de Feijters zullen op meer gehoopt hebben. Laten we de resultaten van de Goesenaren over de laatste 4 speelronden nalopen:

 

49

Stange, Sven

5.5

NED

M

2140

2206

+0.93

.

46.5

25.25

28.5

 

 Sven is beste Goesenaar geworden. Het verschil met Yours truly begon wel een heel Sonneborn Berger punt! Zo zijn er dus 2 Goesenaren in de Top 50 geëindigd! Sven speelde een sterk toernooi met maarliefst 3 puntendelingen tegen hoger geraten.

In de 6e ronde haalde Sven zo een halfje tegen FM Tim Lammens (2306). Het was een kort maar krachtige partij. Heb er zelf weinig van gezien… Sven wist bijna een toren te vangen. Dat lukte net niet. Sven was snel vertrokken deze dag.

In ronde 7 had Sven eens zwart tegen een hoger gerate. Hij ging onderuit tegen de wel bekende FM Richard Vedder (2255). Het werd een stelling met dames en lopers tegen paarden. De lopers bleken toch sterker voor de speler van En Passant.

In ronde 8 mocht ook Sven het opnemen tegen Maarten van Haaften (1901). Hij ging wel voor 2. c4 tegen Maarten’s setup. Weet niet of het voorbereiding was maar wit kwam zeer comfortabel te staan met meer ruimte. Sven was ieder geval sneller klaar met YT tegen deze opponent. Zelfde resultaat.

In de slotronde kreeg Sven zijn 5e zwartbeurt. FM Thorsten Huesmann (2279) ging voor het originele De2 na e4 e5… Beetje gek. Sven bereikte dan ook een veel betere stelling en zat de hele partij te drukken. Hij miste een goede kans maar kreeg nog altijd een toreneindspel met pluspion op het bord. De stelling was echter te veel vervlakt en het werd remise.

Al met al een goed toernooi voor Sven die een goed toernooi speelde. Enkel tegen het Indische jongetje was hij volkomen kansloos.

 

50

Grochal, Joey

5.5

NED

M

2186

2199

+0.33

.

46.5

24.25

28.5

 

Uw verslaggever eindigde vrijwel gelijk met Sven. Een acceptabel toernooi niet meer niet minder. Het probleem was zwart tegen de ‘goeden’. Toen ik in de slotronde wit kreeg was daar ook prompt een halfje… In ronde 6 werd er gewonnen van Maarten van Haaften (1901). In tegenstelling tot bij Sven EN bij het vuurwerk in de huiskamer van de familie van Haaften bij het Voorlopig PKS ging het nu niet makkelijk. Ik had dat d4 e6 wel zien aankomen en besloten Frans te spelen. Maarten ging voor Pe4!? Dat kende ik natuurlijk niet zo goed.. Er werd voor iets vervlakkends en veiligs gekozen. Dat hadden verschillende 2400s ook al gedaan blijkbaar. Het was niet veel. En na een inaccuracy stond zwart beter. Maar goed die deed het ook niet en uiteindelijk kwam er een  toreneindspel op het bord. Daarin ruilde de aankomend Curaçaoënaar geheel onnodig een toren. Nu was het met pluspion wel gewonnen waarschijnlijk. Toch was daar nog een listige truc. Er resteerde 3 vs 1 opzelfde vleugel maar met f4-g3-h4 vs h5 en de witte koning op h3 is er met Kf3 en Ta1 zeg maar een eeuwig schaak wending mogelijk. De witte toren moest terug naar b3… Uiteindelijk maakte Maarten in remise stelling een fout waardoor ik nog net kon winnen met een leuk torenoffer….

En zo mocht de Zeeuws Kampioen in ronde 7 weer met zwart tegen een hogere. Tegen IM Marcel Peek (2293) was het ratingverschil niet zo groot. Helaas had ik een complete offday. Wel deed YT een poging to slechtste loper van het toernooi! Geen idee maar het was op zn minst een nominatie waard. Het ding ging uiteindelijk ook verloren. Even was daar nog een waterkansje op verkeerde hoekloper maar wit lette goed op en haalde het punt binnen.

In ronde 8 was daar dan weer de zege op een lager geklasseerde. De 70+ er Jacques Huijzer (1916) gaf goed partij maar kon het toch niet bolwerken. De man speelde al zn hele leven Konings-Indisch DUS het werd Cambridge springs. Hij ging voor dezelfde sideline als Gert van Rij op het illustere Voorlopig PKS. Nu wist ik beter hoe hier mee om te gaan en bereikte dan ook vlot een goede stelling. EN een tijdsvoordeel van wel 3 kwartier, ook niet onbelangrijk. De opponent offerde een stuk voor een gevaarlijke vrijpion op e2… Met accuraat spel gaf het extra stuk toch de doorslag….

In de slotronde werd uw verslaggever voor het tweede jaar op rij net naar boven ingedeeld. Het werd het eerste treffen met FM Jan Breukelman (2395) in wel een decennium.  Het werd zoals verwacht een Nimzo. De Rubinstein natuurlijk. De variant met Te8 kwam op het bord. Ik besloot tot gewoon ontwikkelen en had een klein plusje. Na een misser had zwart juist voordeel maar die, misschien door het tijdstip, deed het ook niet helemaal accuraat waardoor de balans hersteld werd. Zwart dacht wel een aanval op te kunnen zetten maar wit kon gewoon de dames ruilen. Nu was het de vraag of een vrijpion op d3 zwak of sterk was. Wit had ieder geval een sterk paard op d4 terwijl Lc4 de lastige pion ondersteunde. Jan vond een tijdelijk kwaliteitsoffer wat de partij deed verzanden in een remise-toreneindspel. Zo eindigde YT ieder geval met een aardig resultaat en een plusscore.

 

77

Le Clercq, Maxim

5.0

NED

M

1929

2121

+1.88

.

43.5

21.25

27.5

 

Maxim speelde duidelijk het beste toernooi ten opzicht van zijn rating. Hij behaalde een overscore van wel bijna 2 punten en won ook nog eens de 2e ratingprijs onder de 2000. In ronde 6 was daar het halfje tegen FM Marc Lacrosse (2173). Die maakte er een scherp gevecht van in de Chigorin. Een vrijpion op c6 met mogelijk aftrekschaak combinaties maakte het spannend. Dat duurde tot het eindspel met zware stukken. Met een zwarte koning die net in veiligheid kon komen. En dat was het sein om remise te maken.

In ronde7 won Maxim overtuigend van Ed Baarslag (2109). De man wist duidelijk niet wat te doen tegen de London. Het paard op h5 kwam een beetje in de knel. Sleutelpunt was hier of er op d5 geslagen kon worden door zwart. Als dat niet kon stond Maxim vrijwel gewonnen. En zo  bleek dan ook:

 

1.d4 Pf6 2.Lf4 d5 3.e3 c5 4.c3 Pc6 5.Pd2 e6 6.Pgf3 Ph5 7.Le5 f6 8.Ph4 g6 9.Lg3 e5 10.c4 cxd4 11.cxd5 dxe3 12.fxe3 Pxg3 13.hxg3 Pe7 14.Lc4 Lg7 15.0-0 Pf5 16.Pxf5 Lxf5 17.g4 Ld7 18.d6 Lc6 19.Db3 Tf8 20.Tac1 Db6 21.Lb5 Kd7 22.a4 Tac8 23.Pc4 Dc5 24.Lxc6+ Dxc6 25.Pxe5+ fxe5 26.Txc6 Txf1+ 27.Kxf1 Kxc6 28.Dc4+ 1-0

 

In de 8e ronde noteerde Maxim weer een halfje. Ditmaal tegen de Duitser FM Sven Mullinghaus (2199). Weet er weinig meer van om eerlijk te zijn.

 

In de slotronde werd Maxim zowaar compleet geplugged door Marcel Boel (2212). Er kwam een hele scherpe variant van de London (!) op het bord. Maxim won een kwaliteit op h8 maar zn stukken stonden er verder slecht bij. Zeker de koning. Achter het bord kwam Maxim niet uit. Verloren van een mooi stijltje huis/hotel/campingvlijt… Toch al met al een prachtig toernooi.

 

88

Nieuwenhuijse, Louis

5.0

NED

M

2062

1916

-1.37

.

39.0

19.0

23.0

 

Louis had dus een hele lastige eerste helft van het toernooi. In de tweede helft ging het wel wat beter. Er kwamen de nodige punten binnen. In ronde 6 mocht hij met wit tegen de Belg Jacques van Laer (1483) die toch maar mooi van Albert gewonnen had. Het niveauverschil bleek hier gewoon veel te groot in een Draak.

 

In ronde 7 kwam Louis in Rogier van Gemert (1867) een Souburger tegen. Met zwart greep Louis de controle. Zijn stukken waren oppermachtig. Louis offerde tijdelijk een kwaliteit. Wit gaf op voordat zwart zo een beetje alle witte pionnen kon slaan.

 

De remonte ging door in ronde 8. Robbert van Dijkhuizen (1774) ging er ook af tegen Louis.

 

Zo stond Louis bij het ingaan van de laatste ronde dus ook zomaar op 5 punten net zoals de drie eerder genoemden. In de slotronde redde Louis het net niet tegen FM Erik-Jan Hummel (2264). In een interessante partij hadden beiden kansen. Louis greep wijselijk een kwaliteit niet maar ook nu had wit de betere kansen. Zo eindigde een teleurstellend toernooi van Louis met een 0.

 

136

Van de Braak, Joey

4.0

NED

M

1893

1966

+0.55

.

40.5

14.25

20.5

 

Joey speelde zeker geen onaardig toernooi. In de 6e ronde behaalde hij een remise met wit tegen jeugdspeler Simon Elgersma (2082).  B is niet bekend met alle pionnenstructuren en kwam in een hele ongunstige uit met wit. Zwart pakte het echter niet thematisch aan en zo ontstond een gesloten manoeuvreerstelling. Beiden hadden geen idee wat te doen.. remise.

 

Daarop een zwart duel met Doctor Dragos Ciornei (2098) de Duitser met de flitsende naam. De man had zijn duikbril vergeten want hij was een echte diepzeedenker. B stond ook nog eens goed. Deed het toen opeens helemaal fout en had zo maar verloren.

 

Toen mocht B tegen Middelburger Aart Kogeler (1800). Die kende Joey niet… Het leek helemaal mis te gaan met B die 2 stukken tegen een toren achter stond met dominantie voor Aart. B fleste vervolgens de bijna thuisspeler in tijdnood waarna een eindspel met pluspion voor B ontstond. Daarop miste Joey nog even een tactiekje Lc6?? Txc6 had gekund. Na Txc6 was het ontnuchterende antwoord Lf3+ gevolgd met winst… Dat miste de witspeler gelukkig. B had het wel gezien en vervloekt zichzelf. Het foutje bleef zonder gevolgen.

 

In de slotronde kreeg B in Collin Boelhouwer (2096) een gevreesde opponent. In deze partij ging B voor een origineel ontwikkelingsidee met een paard naar f5. De dame kwam ietwat in de knel op de Koningsvleugel en bovendien stond daar ook een zwarte koning. Het is uiteindelijk niet goed afgelopen.

156

De Feijter, Niels

4.0

NED

M

1744

1666

-0.79

.

34.0

11.0

15.0

Niels had z’n toernooi niet. Tegen Maarten Westerweele (1855) ging het niet best. Maarten kreeg een superieur Paard op c5 terwijl de zwartveldige loper op c8 idioot was… De Middelburger won dan ook deze confrontatie.

 

Meer succes voor Niels in de confronatatie met Esther Visbeen (1387) die de gehele familie de Feijter te bekampen kreeg. Gezien het niveauverschil mocht deze zege ook wel.

 

Ook in Koen Langerak (1226N) had Niels weer een niet al te boeiende opponent. Niels zette zijn loper op g7 in iets van een Caro-Kann en won.

 

In de slotronde had het toernooi nog mooi kunnen eindigen. Niels overspeelde Henk Burg (1808) volkomen. Hij stond een pion voor en de zwarte lichte stukken op de koningsvleugel stonden buiten spel. De vrije b-pion had de boel moeten kunnen beslissen… Niels blunderde echter zomaar een pion weg en moest berusten in remise. Een matig toernooi.

 

 

193

De Feijter, David

3.0

NED

M

1794

1740

-0.75

.

35.5

7.5

16.0

 

David had een nog minder toernooi dan Niels met maar 3 puntjes.. In ronde 6 was hij volkomen kansloos tegen Jordy Schouten (2094). Toen ik eens kijk stond hij een kwaliteit en pion achter en had zwart aanval. Tja….

Gelukkig werd in ronde 7 wel gewonnen van Hueseyin Turp (1659). Ook van David weet ik weinig meer deze ronde.

Robert Oosting (1983) was in ronde 8 eveneens te sterk.

Tot besluit mocht David tegen mijn opponent van ronde 1 Willem Kuiper (1767). Er ging hier wat mis met een toren op a8 over de lange diagonaal. Een vrij kansloze aangelegenheid hier weer helaas.

 

Plaats reactie

Beveiligingscode
Vernieuwen

Puzzel van de dag

Hoeveel Goesenaren spelen deze zomer in Vlissingen?