Home

Goes alweer uitgebekerd

( tabel toevoegen )

Door een 1-3 nederlaag tegen tweede klasser De Pion is het bekeravontuur dit jaar na 1 rondje voorbij. Niet iedereen was hier even ongelukkig over aangezien Den Bosch op vrijdag toch niet voor iedereen even aanlokkelijk klonk. Het was dan ook niet geheel verrassend dat, in het voor Halloween uitgedoste buurthuis de Pit, de enige die wist te winnen de persoon was die het helemaal niet erg had gevonden om eens naar de Brabantse hoofdstad af te reizen. Op zich is het natuurlijk geen schande om van een team te verliezen dat een klasse hoger speelt EN daar boven aan staat. Op alle 4 de borden werden de aanbevelingen van Arpad braaf opgevolgd. Dat Sven zich, andermaal door omstandigheden, op de dag zelf moest afmelden hielp niet. De Roosendalers hadden aan 3 borden meer rating en wonnen dus met 1-3.

De wedstrijd leek al met al redelijk in evenwicht. Na een paar uur spelen schatte YT het in op halfjes aan 1 en 4, met een zege voor YT zelf en een 0 voor Louis. Alleen die remises had ik maar verkeerd! Louis ging dus aan 3 ten onder tegen FM Mark Smits (2225/2193N).  Louis heeft blijkbaar besloten Konings-Indisch op te nemen in zijn 'repertoire' want we zagen hier deze opening andermaal terug. Smits koos voor een opzet met ergens g4 waardoor kenmerkende spel met f5 voor zwart nooit kwam. Louis verankerde een prachtig paard op c5 maar had simpelweg geen actief plan. Langzaam maar zeker zette wit een aanval op tegen de zwarte koning. Met het bekertempo van 110' + 5'' kreeg Louis het uiteindelijk voor elkaar om door de tijd te gaan. De stelling was toch al verloren.

Uw verslaggever bracht de stand weer in evenwicht door een mooi overwinning op Jordy Schouten (2066/2136N). Uw verslaggever ging 'tactisch' op 2 zitten simpelweg omdat ik al zo vaak tegen Stefan speel. Bijkomend voordeel was dat ik zowaar de witte stukken toebedeeld kreeg! Volgens mij is het nu 4-16 ofzo dus heb nog altijd flink wat meer zwart gehad. Puur toeval natuurlijk. Het helpt wanneer ze niet aan mij vragen te kiezen aangezien ik altijd die zwarte pion lijk aan te trekken... De partij dan. Ook hier Konings-Indisch. Er zaten nog al wat K-I spelers bij de Pion in de 'selectie' dus ik had... wat moeten voorbereiden. Was eigenlijk niet gebeurd. Ging andermaal voor de Petrosian ipv h3 / Lg5 set-up. Dat bevalt me toch niet helemaal en in deze lijn krijg je over het algemeen ook geen kolossale koningsaanval op je dak... Wit speelde een (Houdini approved!) nieuwtje exf5. 7 keer eerder had wit in de bewuste stelling Pd3 gedaan maar dan krijg je in potentie toch een koningsaanval. De engine is daarvan niet onder de indruk maar een mens zit er niet op te wachten... Zoals YT in de analyse ook meldde is Houdini doorgaans fan van exf5 in K-I structuren zo ook nu dus. Er werden een paar stukken geruild en wit had eigenlijk constant een plusje. Zwart koos ervoor de stelling te openen maar de aanval leidde tot niets en zo hield zwart een zwakke pion op e4 over. De partij werd eigenlijk min of meer beslist door een tactical oversight van Jordy. Die dacht te winnen maar had Pxe4 met een dreigende paardvork op koning en dame gemist. Effectief had dit tot een toreneindspel met pluspion moeten leidden. Zwart maakte er (per ongeluk denk ik) een stukoffer van wat in de praktijk nog niet zo simpel was. Toch speelde wit het heel netjes uit. Slechts 1 maal werd de Houdini move gemist! Het simpele Pe4 had de boel iets makkelijker gemaakt. In de praktijk won wit maar NET. Maar het won wel. Overigens vindt Houdini mijn idee Pe4+ aanvankelijk niet best. Na even rekenen is het ding pas overtuigd! Een fraaie zege. Hier de partij: http://www.viewchess.com/cbreader/2016/10/29/Game379985644.html

En zo werd het spannend. Jos leek tegen FM Stefan Colijn (2293/2260N) hard op weg naar een halfje. Jos zijn originele systeempje d4 d5 Pf3 Lf5 leverde hem slechts een klein nadeeltje op. In een stelling met beiden 2 torens en een paard stond wit net wat prettiger maar heel veel was het simpelweg niet. Toch deed de heuse vormcrisis waar onze reumatoloog in zit weer van zich spreken. Ietwat ongelukkig speelde Jos c6? waar c5 wel had gekund. Nu zat er een tactisch grapje in dat wit een pion opleverde. 4 tegen 3 in een paardeindspel met een slechte structuur voor zwart was kansloos. Erg jammer.

Hierop moest Rinus dus met winnen met wit tegen Ivo Kok (2047/2010N). Hij kreeg weer eens een soort ruilvariant Damegambiet op het bord met kenmerkende structuren. Toch kon wit nergens echt spel maken hetzij door een minoriteitsaanval of door een e4 push. Toen YT naar de analyseruimte (die gevuld was met meisjes in vampieruitdossing en dergelijke...) vertrok kon het alle kanten nog op. Toen we terug keerden zat men in de uitvluggerfase van 5 seconden per zet. En zie... Rinus werd de 2e Goesenaar die door de vlag wist te gaan vandaag... Nu stond hij inmiddels toch al verloren maar toch...

Een 1-3 nederlaag. Niet onverwacht maar toch jammer. We waren ondertussen al een beetje gewend aan de eerste ronde doorkomen...