Home

Goes simpel door in beker

BordSouburg 31491Goes 4192104
1Franse, W.1550Grochal, J.209401
2van Gemert, T.1503van de Braak, R.190501
3Rouw, C.1468Nieuwenhuijse, L.19130

1

4Baljeu, F.1441van de Braak, J.177301
Achtste finale ZSB-beker 2009-2010 14 januari 2010 

Goes heeft vrij gemakkelijk de volgende ronde bereikt van de ZSB-beker. Tegen het 3e bekerteam van Souburg (SKS 4 dus normaliter) werd het donderdagavond 4-0.

Met een gemiddeld ratingverschil van meer dan 400 punten mocht een  gemakkelijke zege verwacht worden. De Souburgers wisten eigenlijk bijna allen echter heel aardig tegenspel op te werpen op de donderdagavond. Uiteindelijk heeft het ze op geen enkel bord mogen baten. De enige overwinning die echt uiterst gemakkelijk ging was die van JoeyB aan bord 4. Tegenstander Baljeu kreeg Koningsgambiet over zich heen en reageerde daar helemaal verkeerd op. Ontwikkelingsachterstand werd al snel materiaalverlies voor de Souburger, en JoeyB kon het zichzelf vervolgens zelfs veroorloven om damewinst te missen. Een simpele 1-0 dus voor Goes. Aan bord 1 begon ik nog wel goed tegen Franse en verwierf snel een mooie controle over de zwarte velden en druk tegen het centrum. Ik dacht een pion te winnen maar deze werd gedekt door Kf2. Vervolgens kwam er een irritant paard naar e5 van wit waarna mijn opponent zowaar tegenspel had. Gelukkig ging mijn opponent uit van het aloude adagium ‘lekker ruilen dan kom je dichter bij remise’ en ruilde hij de dames. Dit stelde mij in de gelegenheid de 7e rij te veroveren voor mijn torens, waarna het niet moeilijk meer was. Wel moeilijk was het bij Remco, heel moeilijk zelfs. Een ingewikkelde draak met aanvallen aan beide zijden. Wie er beter stond mag Fritz weten maar Remco wist uiteindelijk toch zijn ratingoverwicht te gelde te maken en zijn opponent uiterst fraai mat te zetten. 3-0 en door naar de volgende ronde dus! Louis ging vervolgens nog door tot de laatste minuten om ook het volle pond binnen te halen. Tegen Rouw stond hij met T+p tegen L+P eerder minder maar gelukkig voor Louis gebruikte Rouw zoveel tijd dat hij hem wist te vlaggen in een stelling die nog steeds beter was voor de Souburger. Toch de verwachte 4-0 dus uiteindelijk. De kwartfinale is thuis tegen DZD.