Home

Eliza 4e op NK Jeugd, Bent remise

Een mooie slotdag voor Goes. Eliza wist door een goede zege op Sara Martinez te eindigen op 4,5 uit 9. De gemiddelde rating van haar tegenstand daarbij bedroeg 1533. Een goed niveau van Eliza dus die een TPR van 1399 aangesmeerd kreeg door een systeem dat dit getal overduidelijk relateerd aan overscores wat nooit kan want je TPR (Toernooi Prestatie Rating) is op geen enkele manier gerelateerd aan je eigen rating. 134 puntjes verschil (idioot). (Hoe idioot vraagt u? Nu Feline Waardenburg speelde remise en deelde dus plaats 4 met onze speelster. Zij had wel NEGEN weerstandspunten minder dus die plek was echt voor Eliza... TPR 1463... Terwijl de gemiddelde tegenstand 1452 was tegenover 1533 van Eliza. Leg dat maar eens uit! Volledig dus die TPRs op die site disregarden aub) Jammer was vooral hoe het de indeling de laatste ronden ging. Na 7 ronden stond Eliza gelijk met Lydia. Wat is er dan mooier dan een rechtstreek duel om plaats 3? Effectief kreeg Eliza Anna Maja Kazarian (2106) en een lage terwijl Lydia 1700 en een lage kreeg. Het zat dus niet mee. Eliza had makkelijk 3e kunnen worden dit toernooi! Niet getreurd want het was een uitstekende prestatie om 4e te worden op het NK. De beste prestatie van een Goese jeugdspeler ooit op een NK Jeugd. (YT werd eens gedeelde 1e op het NK Rapid Jeugd).

Scorekaart: http://nkjeugd.pathena.nl/2015/Data/NK2015/am/players/p015.html

Bent ondertussen moest er even op wachten maar pakte in ronde 9 een halfje in een Siciliaan. De structuur van Bent was vervelend maar wit profiteerde niet en toen alles was dichtgegooid kwam men remise overeen! Fijn voor Bent om niet met 0 punten naar huis te gaan. Nadeeltje is wel dat een score betekent dat dit ook voor de FIDE rating mee gaat tellen... Althans dat zou je zeggen. Bent krijg voor dat halve punt volgens het systeem een TPR van 1503 (!!!!) U hoort het goed. 50% tegen 1533 = 1399 en 0,5 uit 9 tegen (toegeven) veel sterkere tegenstand is 1503 TPR. Daar klopt helemaal niets van. Bent komt dus ook binnen op de FIDE lijst tegenwoordig heb je nog maar 6 potjes nodig ipv 9.

Scorekaart: http://nkjeugd.pathena.nl/2015/Data/NK2015/aj/players/p026.html