Home

Goes C - Terneuzen A

Vrijdag reisde het Goese C-team af naar Terneuzen voor de tweede ronde van de tweede klasse. Terneuzen speelde vorig jaar nog een klasse hoger en is dit jaar een van de favorieten voor de titel. Het zou dus geen makkelijke wedstrijd worden.
We waren even bang dat we in het donker moesten gaan schaken, net toen we aankwamen vloog de stop eruit. Gelukkig werd dit snel verholpen en konden we gaan schaken.

 Terneuzen A
1646
 Goes C
1602
1.5-2.5
1
Jaap Dekker
1850
-
Mark Paul
1717
1-0
2
Kees Freeke
1694
-
Niels de Feijter
1644
0-1
3
Martijn Dobbelaar
1665
-
David de Feijter
1629
0-1
4
Miso Sostar
1373
-
Eliza de Jong
1416
0.5-0.5

Op het derde bord ging het al snel de goede kant op. David kon na een zet of tien een stuk tegen een pion winnen. De thuisspeler koos nog voor de meest aanvallende variant, maar het mocht niet baten. 0-1

Eliza kwam ook al snel op voorsprong. Haar tegenstander sloeg met het verkeerde stuk terug waardoor er een paard verloren ging. De thuisspeler stoomde op met zijn pionnen, er kwam er zelfs een op de zevende rij. Eliza hield deze netjes tegen en won de pion. Hierna ging het echter mis, een penning op het paard kostte haar een stuk. Toen onze jeugdspeler even later ook nog een pion verloor leek het de verkeerde kant op te gaan, waar ze eerst voor winst speelde moest ze nu voor remise gaan. Dit lukte gelukkig na herhaling van zetten. 0.5-1.5

Niels werd in de opening overspeeld, maar toen er een te trage zet gespeeld werd had Niels net tijd om alles te keepen. Hij behield de pion voorsprong die hij had en breidde dit later zelfs uit naar drie pionnen. Het opstomen van Niels' pionnen stelden het punt uiteindelijk veilig: 0.5-2.5

Mark had de lastigste partij van de avond. Onze eerstebordspeler was best tevreden over de eerste helft van de partij, maar daarna ging het mis. In een toreneindspel bleek de zwakkere pionstructuur van Mark een probleem. Misschien had er nog ergens remise ingezeten, maar die avond gingen de punten naar Terneuzen. 1.5-2.5

De twee teams die op papier het sterkst zijn (Terneuzen A en Zierikzee A) hebben in de eerste twee rondes allebei al een ronde verloren. Dit geeft Goes C kansen om zich te mengen in de strijd om het kampioenschap. Mocht dit lukken dan veroveren we naast de titel ook een andere prijs: Mark beloofde op de terugreis het team te trakteren op McFlurries mochten we de eerste plek veroveren. Voor ons allen een extra motivatie!