Home

Goes C - Vlissingen A

Vrijdag mocht Goes C aantreden tegen Vlissingen A. Goes C stond als nummer een op de ranglijst, Vlissingen als nummer twee. Het was dus een belangrijke wedstrijd voor beide teams.


 Goes C
1646
 Vlissingen A
1501
4-0
1
Mark Paul
1714
-
Gerard de Pree
1582
1-0
2
David de Feijter
1679
-
Bram Baljeu
1532
1-0
3
Niels de Feijter
1754
-
Ruud Stroo
1388
1-0
4
Eliza de Jong
1435
-
Daniel Schot
 
1-0


Eliza overrompelde haar tegenstander al in de opening. Door optimaal gebruik te maken van de zwaktes in de zwarte stelling won ze al snel een stuk en een toren. Het was dus geen verrassing dat Eliza als eerste klaar was: 1-0

David probeerde aanvallend spel uit te lokken op het tweede bord, maar de Vlissinger tegenover hem koos voor een meer defensief pad. Toen de stelling uiteindelijk toch open ging kwam David iets minder te staan, voornamelijk door de onhandige positie van Davids torens. De Goesenaar wist zich hier aan te ontworstelen en snoepte daarbij ook nog een pionnetje mee. Niet veel later won David met een combinatie nog een pion, hierop werd opgegeven. 2-0

Op bord 1 speelde Mark het Albin tegengambiet, maar ik geloof niet dat dat Mark goed beviel. Van het middenspel heb ik weinig meegekregen, uiteindelijk bleef een eindspel met T+P+~5 pionnen voor Mark vs T+L+~5 pionnen voor zijn tegenstander. Bij goed spel misschien remise, maar een paardvork wijzigde de uitslag: 3-0

Ook bij Niels werd het evenwicht pas verbroken in het eindspel. Door net iets handiger geplaatste stukken wist Niels een pion te veroveren. Een paar zetten later kwamen daar door een blunder van de gastspeler nog twee pionnen bij. Dit was voldoende om de Vlissinger ervan te overtuigen de koning neer te leggen: 4-0

Goes C staat nu, met nog 3 wedstrijden te gaan, 2 matchpunten en 2.5 bordpunten los van de nummer 2 (Middelburg B).