Offday van Goes 1 maakt niet zoveel meer uit

Klasse 3F; Ronde: 8; 2011-04-09

T

Sliedrecht

1964

Goes

1906

5½

2½

1.

Peter van den Bergh

2142

Joey Grochal

2089

1

0

2.

Hans Klein

1898

Remco van de Braak

1900

1

0

3.

Naomi Snikkers

1906

Louis Nieuwenhuijse

1948

0

1

4.

John Garcia

2074

Rinus Burgerhoff

1926

1

0

5.

Wim Pool

1989

Joey van de Braak

1889

1

0

6.

Kees van der Does

1760

Maxim le Clercq

1827

½

½

7.

Kees Wessels

1972

Hans Welten

1821

1

0

8.

Wout Boer

1967

Rien de Böck

1852

0

1

 

Goes 1 heeft in en tegen Sliedrecht met 2,5-5,5 verloren. Te veel mensen waren uit vorm om een goed resultaat te behalen. Gelukkig maakte dat niet zo veel meer uit omdat Goes met nog 2 rondes te spelen al gehandhaafd was, desondanks was dit de kans om te bewijzen dat we ook bij verre uitwedstrijden ons de kaas niet van het brood laten eten. Na een lange autoreis (voor sommigen wat langer dan anderen) kwamen we aan in Sliedrecht alwaar we mochten opdraven in het sfeervolle clublokaal de Huifkar (wat je dus niet door hebt wanneer je een nauw trappetje op loopt…) Aan de omstandigheden zal het niet gelegen hebben, er was de hele middag achtergrondmuziek maar dat heeft volgens mij niemand als storend ervaren. Zoals inmiddels te doen gebruikelijk was Goes weer eens compleet terwijl Sliedrecht met 1 invaller kwam opdraven. We zijn het gewend om ruim de underdog te zijn op rating maar dit kaar was het maar 58 puntjes, desondanks staat Sliedrecht ook gewoon tweede dus dit zegt niet alles. Wij hebben dat dit seizoen meerdere keren bewezen! Helaas deze keer dus totaal niet. De wedstrijd verliep als volgt:

 

De wedstrijd begon niet al te best voor Goes want Joey van de Braak was een der spelers met een complete offday. Hij speelde zijn dubieuze centrumgambietje maar weer eens maar ging vervolgens in deze toch al niet solide opening nog eens uitgebreid experimenteren. De witte dame ging op pad op de koningsvleugel en werd daar vrolijk gevangen, tegen twee stukken dat dan weer wel. B ging uiteraard op de schwindletoer maar dit is de Hoofdklasse niet en dus kwam JoeyB niet meer terug en moest hij lijdzaam toe zien hoe zijn tegenstander de felicitaties niet in ontvangst mocht nemen (aldus JoeyB die het zo raar vond dat zijn tegenstander niet gefeliciteerd werd, waarschijnlijk was het punt al geteld ofzo!). Een punt dat we ook al min of meer tellen tegenwoordig is dat van Rien de Bock die de hele 3e klasse F bord 8 aan zijn zegekar bindt. Ditmaal was Wout Boer het slachtoffer. Rien had na de opening al een overwicht met een prachtig paard op d4. Toen zijn opponent een stelling met zware stukken en ongelijke lopers wist te krijgen leek het even tegen te vallen maar Rien zijn aanval was gewoon veel sneller en dus mocht hij het punt bijschrijven: 1-1, zoals ook op het stokoude scorebord van Sliedrecht (met tiental erop nog…) kon worden gezien. Hierna volgde de middenfase van de strijd, deze verliep niet best voor Goes. Steeds meer borden zagen er niet zo frisjes uit, enkel Louis was flink bezig de duimschroeven aan te draaien tegen Naomi Snikkers die een groot ruimtenadeel had. Helaas ging het bij anderen dus veel minder, uw verslaggever is al een paar weken hopeloos uit vorm en verloor dan ook van Peter van den Bergh. Normaalgesproken mag dat natuurlijk niet met de witte stukken maar ik voelde hem gezien mijn waardeloze spel van de afgelopen weken al aankomen. In de Caro-Kann met wit (dat speelt mijn tegenstander pas sinds kort zei hij) koos ik voor een niet al te best plan waarna zwart eigenlijk gelijk wat prettiger stond. Toch ontstond een stelling met wederzijdse koningsaanvallen zoals wel vaker in deze opening. In de kritieke stelling besloot uw verslaggever echter om na (veel te) kort nadenken voor de voor de hand liggende maar verliezende zet te gaan. Er was een veel sterker alternatief wat me groot voordeel had gebracht maar ja dat is achteraf, slecht gespeeld en Goes weer achter dus. Het werd nog wat minder fijn voor ons toen ook Rinus verloren bleek te hebben. Hier zag het lang totaal niet naar uit. Rinus speelde zijn bekende huisvariantje van het Frans en we weten allemaal dat hij hiermee hoogst zelden verliest. Rinus speelde ook sterk en kreeg mooi spel op de koningsvleugel terwijl wit door zijn pionnenstructuur maar moeilijk iets op de damevleugel kon. Toen meneer Garcia echter de knuppel in het hoenderhok gooide taste Rinus flink mis en kwam hij na veel ruilen terecht in een dubbeltoreneindspel met ongelijke lopers en minuspion. Aangezien de witte pionnen ook nog eens konden opkomen was dat allemaal wat te veel van het goede voor Rinus die helaas dus een 0 noteerde, 3-1. Louis wist gelukkig de stand weer wat dragelijker maken door te winnen van Naomi Snikkers, die zoals eigenlijk altijd haar hele familie had meegenomen om te supporteren. Dit baatte dus niet in een Draak waar Louis snel een groot overwicht kreeg (volgens kenner Rien omdat zwart h5 had nagelaten). Extra frappant was het dus dat Louis na lang manoeuvreren juist over de h-lijn dodelijk wist binnen te komen met zware stukken. Naomi was notabene degene die deze lijn opende maar Louis wist er van te profiteren: 3-2. Nog kansen op een matchpunt wellicht? Waarom ook niet zou je denken want de stellingen boden wel een beetje perspectief. Hans ging zeker nooit winnen maar het eindspel met toren en ongelijke lopers zou toch niet verloren mogen worden? Helaas voor ons gebeurde dat dus wel. Hans bleef veel te lang aan zijn pion d5 hangen waardoor hij uiterst passief kwam te staan. Volgens Hans waren er nog een reeks onnauwkeurige zetten nodig om het pleit echt te beslechten maar dat gebeurde dus helaas. 4-2 voor Sliedrecht en dat was dus de nekslag voor ons want Maxim en Remco gingen zeker niet allebei winnen. Remco speelde een ingewikkelde partij tegen dhr. Klein in een gesloten Siciliaan (Remco was overigens 1 van de 3 Goesenaren die vandaag een ratingoverwicht had…). Remco had de d-lijn volledig onder controle terwijl zijn opponent iets van een initiatief op de koningsvleugel had. In tijdnood ging het met Remco naar eigen zeggen mis en op zet 41 resteerde helaas een ingewikkelde maar slechte stelling. Remco wist deze stelling niet meer te houden waardoor de matchpunten definitief in de drechtstad bleven. Maxim ging er vervolgens nog eens goed voor zitten om toch het volle punt binnen te halen. Vanuit de Hollandse opening was Maxim wat oncomfortabel komen te staan maar hij wist alles netjes bij elkaar te houden tegen zijn tegenstander. Maxim wist in het vervolg zelfs een pion te winnen maar had een hele slechte witveldige loper terwijl wit een sterk paard op d4 had. De invaller van Sliedrecht werd in het vervolg toch zwaar onder druk gezet door torodeboro die het eindspel nog wilde proberen te winnen. Hij kwam een heel eind maar uiteindelijk kon het witte paard net niet in zetdwang gebracht worden omdat de zwarte loper zich moest bekommeren om een witte vrijpion.

 

2,5-5,5 een duidelijke nederlaag na een matige dag van Goese kant. Gelukkig zijn we al lang veilig. Ditzelfde geldt inmiddels ook voor HWP 3 dat voor de tweede maal op rij met een op rating sterker team dan HWP 2 op kwam dagen (in België mag dit dus niet, in Nederland wel neem ik dan aan?). Aangezien HWP 3 nu veilig is zullen wij de laatste ronde wel tegen een tot de tanden toe gewapend HWP 2 mogen dat in theorie de titel nog kan verspelen aan… Sliedrecht. Voor wat betreft de degradatie gaat het overigens tussen Landau en de Drie Torens, zij gaan in een onderling duel uitmaken wie er degradeert. Laten we hopen dat de Zeeuwen het vege lijf weten te redden (al waren er ook Goesenaren die het fascinerend zouden vinden om te zien wat Landau zou doen als Landau 2 zou promoveren en Landau 1 zou degraderen…). Voor Goes resteert dus een plaatst in de middenmoot, niet slecht voor een ploeg met met afstand de laagste rating.

 

De dag kende een lange afsluiting want het eerste ging uit eten in Sliedrecht bij de Brijhapper nabij de speelzaal. Het eten was zondermeer goed maar we mochten wel een anderhalf uur wachten. Deze tijd werd goed gevuld met de nodige gesprekken en het observeren van een papegaai die blijkbaar besloten had niet te willen ontsnappen uit zijn van boven open kooi (we dachten dat het beest niet kon praten maar  toen we vertrokken trakteerde hij ons toch op een lorre…). Over vullen gesproken JoeyB ging voor de halve koe (dubbele portie spareribs) terwijl de rest wat minder at. Na een terugreis over Zierikzee (omleiding…),nog meer interessante verhalen en Johnny Cash waren we pas na 12 uur thuis.