Eerste overwinning voor Goes 2

Zaterdag werd de vijfde ronde van de zaterdagcompetitie gespeeld. We mochten dit keer aantreden tegen Souburg 2, de nummer een na vier ronden. Het beloofde een zware wedstrijd te worden gezien wij Hans en Mark moesten afstaan aan het eerste team. Gelukkig konden Yoran en Joop invallen. We waren bij aankomst in Souburg even verbaasd toen we een aantal niet-Souburgse spelers tegenkwamen. Middelburg bleek geen beschikking te hebben over hun ruimte en dus waren die wedstrijden verplaatst naar Souburg, op deze manier kreeg de ronde bijna de allure van een gezamelijke slotronde.

 

 Souburg 2
1736
 Goes 2
1682
3-5
1
Paul van Rooijen
1914
-
Joey van de Braak
1871
1-0
2
Max Toetenel
1871
-
Erwin Kloosterman
1829
0.5-0.5
3
Roel Schroevers
1845
-
Niels de Feijter
1681
0-1
4
Jean-Pierre van Gemert
1780
-
David de Feijter
1690
1-0
5
Carl Schoor
1702
-
Eliza de Jong
1585
0-1
6
Albert Vermue
1692
-
Joop van Ruler
1734
0-1
7
Martin de Bock
1582
-
Jo Tholenaar
1673
0-1
8
Laura Tiggelman
1500
-
Yoran Wisse
1393
0.5-0.5


Joop speelde voor het eerst in lange tijd weer een lange partij. Zowel Joop als Albert hebben de naam om lekker aanvallend te spelen, dat werd dus vuurwerk op het bord. Alberts koning bleef te lang hangen in het midden van het bord en onze speler wist hiervan te profiteren. Ik geloof dat Joop minstens een stuk ging winnen, maar zover liet Albert het niet komen en hij legde de koning om: 0-1.

Jo stond eerst een kwaliteit achter, maar heeft zich daarna teruggevochten. Hij kreeg op een of andere manier (dat heb ik gemist) drie verbonden vrijpionnen op de koningsvleugel en begon daar mee op te stomen. Uiteindelijk was dit niet te houden: 0-2

Erwin speelde een degelijke partij op het tweede bord. Geen van beide spelers zag veel kansen voor de winst en dus werd remise overeengekomen.

Yoran stond eerst twee pionnen achter, maar had wel wat compensatie in de vorm van actieve stukken. Deze activiteit betaalde zich uit in de vorm dat Yoran de pionnen weer terugwon, hierdoor stond het materieel weer gelijk. Laura stond misschien nog iets beter doordat ze twee pionnen op de koningsvleugel had vs 1 voor Yoran, we zullen nooit weten wat er gebeurd was als de spelers dit uitgespeeld hadden omdat de spelers remise overeenkwamen.

Niels moest in de opening hard nadenken om telkens de beste zet te vinden. Dit betaalde zich wel uit in een prettige stelling. Een ver opgerukte d-pion, een koning op e8 en een gepend paard op e7 maakten het lastig voor de Souburger. Materiaalverlies was al niet meer te voorkomen, maar toen de thuisspeler een vervelend schaakje over het hoofd zag was het helemaal snel over: 1-4

Eliza had lady luck aan haar zijde op het vijfde bord. Onze jeugdspeelster liet haar loper insluiten, maar begon een counteraanval. Toen de stofwolken eenmaal opgetrokken waren stond de Goese een pion voor in plaats van een stuk achter. Dat had ook zomaar anders kunnen zijn! Uiteindelijk kwam er een paardeindspel op het bord met één pion meer voor Eliza. Hier wist mevrouw de Jong wel raad mee: 1-5

David had het lastig op bord vier. De hele partij moest onze speler verdedigen. David leek ook te twijfelen aan zijn keuze om lang te rokkeren, langzaam wandelde zijn koning naar g8. 9 van de eerste 40 zetten werden met de koning gespeeld, volgens mij hoort dat toch anders :) Toen er stukken werden afgeruild werd de druk wat minder. In het eindspel had David remise kunnen pakken, maar helaas wist hij de juiste zetten niet te vinden. Beide spelers wisten een pion naar de overkant te brengen, maar de nieuw geschapen Souburgse dame bleek krachtiger: 2-5

Joey had volgens zijn tegenstander een stelling waarvoor je een pion op zou offeren en dat zonder materiele achterstand. Helaas wist onze kopman in de partij de juiste voortzetting niet te vinden en werd er afgewikkeld naar een LvsP eindspel. Onze speler had een door de loper gedekte vrijpion, maar de thuisspeler kon die blokkeren met zijn koning. Op een van de vleugels werd alles afgeruild waarna een voor Joey ongunstige pionnenstelling overbleef. Deze stelling bleek niet meer te houden: 3-5

Met deze overwinning zijn we (in ieder geval voor nu) van de laatste plek af. Voor het bepalen welk team gaat degraderen lijkt het er op dat vooral de twee wedstrijden tegen De Zwarte Dame belangrijk worden.