Ingecalculeerd verlies voor Goes 2

We mochten zaterdag aantreden tegen De Baronie uit Breda. We wisten vantevoren dat dit een lastige wedstrijd ging worden. Zij kwamen met een rating gemiddelde van 1920 aan, ons hoogste rating gemiddelde dit seizoen was 1704. De opdracht van de teamcaptain was dan ook om dan maar voor zoveel mogelijk bordpunten te spelen. Hans werd geclaimd door team 1 en Eliza kon helaas niet, Joris en Jeroen vielen in.

  Goes 2 1606   De Baronie 1920 1.5-6.5
1 Erwin Kloosterman 1857 - Rens Oomen 1995 0.5-0.5
2 David de Feijter 1769 - Rob van Berkel 1932 0.5-0.5
3 Niels de Feijter 1743 - Willem van der Linden 1962 0-1
4 Jari Groen 1428 - Carlos Hemmers 1942 0-1
5 Mark Paul 1731 - Frank de Jong 1892 0.5-1.5
6 Joris Verburg 1382 - Sebastiaan Dijksman 1867 0-1
7 Jo Tholenaar 1652 - Arno Slagboom 1870 0-1
8 Jeroen Frijhoff 1283 - Kees Ooms 1896 0-1

Tegen Joris werd denk ik een pion geofferd voor een sterke koningsaanval. Onze invaller wist het nog even vol te houden, maar moest zich uiteindelijk toch gewonnen geven.

Bij Jo zag het er ook al snel minder uit. De dame werd overbelast waarna materiaal gewonnen werd. Meer heb ik niet van de partij gezien, maar uiteindelijk verloor onze speler.

Jeroen had zo te zien een stuk geofferd. Helaas sloeg de aanval niet door, waarna onze speler er geen brood meer in zag om door te spelen.

Bij Erwin werden al redelijk snel veel stukken afgeruild. Onze speler bleef over met twee eilandjes van drie pionnen, zijn tegenstander had drie eilandjes van respectievelijk 1, 2 en 3 pionnen. Daarnaast hadden beide spelers nog 2 torens en een stuk. Uiteindelijk werd remise overeengekomen.

Mark wist ook op het scorebord te komen. De pion die hij gambiteerde (is dat een woord?) kreeg hij weer terug en er bleef een gelijke stelling over. Geen van beide spelers zag nog een pad naar de winst, er werd remise overeengekomen.

Niels ging ten onder op het derde bord. Er werd niet nauwkeurig verdedigd waarna hij steeds verder in de knoei kwam. Een torenoffer bracht de overwinning (voor de gasten dan).

David verloor al vroeg in de partij een pion, maar bleef stug verdedigen. Steeds meer stukken werden afgeruild waarna een eindspel met gelijke lopers overbleef. David wist een fort te bouwen en stelde hier het halfje mee veilig.

Bij Jari verliep het ongeveer hetzelfde. Ons jongste teamlid kwam ook een pion achter en probeerde ook lange tijd remise te houden in een eindspel met voor beide spelers één licht stuk. Helaas lukte het niet om de vrijpion tegen te houden.

Uiteindelijk werd het dus 1.5-6.5, we kwamen er deze ronde niet echt aan te pas. We hebben nu de meeste sterke teams al gehad, van de top 5 hebben we alleen nog niet tegen De Pion 2 (de huidige nummer één in de klasse) gespeeld. Hopelijk zal de tweede helft van het seizoen wat beter gaan.