Goes 2 scoort 2 punten

Maar helaas geen 2 matchpunten. In de belangrijke wedstrijd tegen Souburg 2 gingen we met 2-6 de boot in.

Helaas moesten we Erwin weer aan Goes 1 uitleveren, en Eliza kon ook niet. De gemiddelde rating zakte dus al behoorlijk, van 1718 naar 1613. Maar gelukkig konden Joris en Jeroen invallen. Maar helaas konden die geen potten breken. Jeroen (die naast Goes 1 zat) verloor al snel een stuk. Joris stond in het begin oké, maar zijn koningsstelling ging open en Eric van Driel kon binnenvallen met de zware stukken. 0-2

Bij onze good-old Jo scoorden we helaas ook geen punten. In een spannende partij kwam eerst Martin beter te staan, toen Jo weer, maar (ik heb geen idee hoe) Martin won toch. 0-3

Van Niels heb ik niet veel meegekregen, behalve dat er op het laatst een toren werd geblunderd door de bril-hebbende-tweelingbroer. 0-4

De niet-bril-hebbende-broer zorgde voor onze enige overwinning. In de analyse werd duidelijk gezien dat c3-c4 (van Jean-Pierre) nogal een slechte zet was, het sloot de loper op, het paard kon niet meer via c4 naar het prachtige veld d6, en liet veld b4 voor het paard open. David speelde het mooi uit en zette de Souburger mat. 1-4

Hans had ook een spannende partij. Albert, die altijd gambieten speelt, speelde het Albin Tegengambiet. Albert kreeg een paard op d3 (tijdelijk), en een pion op e2. Net toen Hans die sloeg ging Albert aanvallen met ...h5. Die aanval won een stuk, en nadat Albert nog een pion won gaf Hans op. 1-5

JG speelde tegen Carl Schoor. Le4 van Carl was fout, hiermee kon JG een pion winnen binnen een paar zetten, omdat Td3 (met röntgenaanval op de paarden op d4 en d7) gepareerd werd met Pe2+, Kf1 en Pc5, waarbij de toren en loper van Carl aan stonden gevallen. Dat won dus een pion, maar het hierna volgende eindspel was waarschijnlijk niet meer te winnen (volgens JoeyG: 'Met heel accuraat spel zou je misschien nog kunnen winnen.') maar zoals de partij ging gaf Carl eeuwig schaak.

Van Mark heb ik ook niet zo veel gezien, maar tegen Paul werd het eindspel een remise.

  Goes 2 1613 - Souburg 2 1714 2-6 thuis-uit
1. David de Feijter 1788 - Jean-Pierre van Gemert 1755 1   -   0 zwart-wit
2. Niels de Feijter 1713 - Roel Schroevers 1800 0   -   1 wit-zwart
3. Mark Paul 1738 - Paul van Rooijen 1854 1/2-1/2 zwart-wit
4. Hans Welten 1833 - Albert Vermue 1672 0   -   1 wit-zwart
5. Jari Groen 1500 - Carl Schoor 1745 1/2-1/2 zwart-wit
6. Joris Verburg 1370 - Eric van Driel 1739 0   -   1 wit-zwart
7. Jo Tholenaar 1637 - Martin de Bock 1578 0   -   1 zwart-wit
8. Jeroen Frijhoff 1321 - Willem Brouwer 1568 0   -   1 wit-zwart

We staan nu 9e, in de degradatiezone met 4 matchpunten en we moeten nog tegen Bergen op Zoom (3mp) (de nummer 10) en de koploper De Pion. Helaas voor ons heeft Scheldeschaak gewonnen van ZSC, waardoor zijn ons hebben ingehaald.

Scheldeschaak (5 mp) moet nog tegen het sterke De Raadsheer en Souburg, Souburg (5 mp) moet ook nog tegen Bergen op Zoom (dat één matchpunt minder heeft dan ons, cruciaal mocht BoZ winnen van Souburg en wij van BoZ). Landau (5 mp) moet nog tegen de nr. 1 en 4, en ZSC (5mp) tegen nr. 2 en 3. We hebben dus nog kans op handhaving, maar we moeten echt nog van Bergen op Zoom winnen.