Joey Grochal Open Zeeuws Kampioen Rapid

Uw verslaggever heeft de Zeeuwse Rapid-titel geprolongeerd. In een toernooi dat uiteindelijk toch nog een aardige bezetting kende, wist de winnaar drie Souburgers achter zich te houden.

 

 

Aanvankelijk leek het erop dat het toernooi in het geheel niet door zou gaan want op maandag waren er slechts 6 deelnemers ingeschreven. De schakers maakten het dit keer dus wel heel bont met inschrijven. Een mooie (jeugdige) afvaardiging van Denk en Zet meldde zich aan net voordat Joris het afgelasten van het toernooi zou doorbrieven naar het Sportpunt (normaal zou dit natuurlijk niet zo een vaart gelopen zijn, maar omdat we in de CIOS-ruimte zaten moest ruim van te voren duidelijk zijn of we deze daadwerkelijk zouden gebruiken...). Uiteindelijk deden toch nog 24 spelers mee. Dat is op andere toernooien tegenwoordig zelfs nog wel minder! Met Souburg, Denk en Zet, DZD en Landau waren toch nog 5 verenigingen vertegenwoordigd. Aan de top zag het toernooi er toch ook iets aardiger uit door de deelname van Groffen, Hekhuis, Bosters en Alders. Joey van de Braak en Maxim le Clercq waren verder aanwezig uit Goes 1.  Met veel jeugdspelers van Denk en Zet en ook nog 3 van Goes, had het toernooi een lage gemiddelde leeftijd.

In de eerste ronden niet direct grote verrassingen. Na 3 ronden hadden yours truly en Hans Groffen de volle score verzameld. Een spannend duel in ronde 4 had door beide spelers gewonnen kunnen worden. Hans stond aanvankelijk zeer goed maar de Goese clubkampioen rommelde zich eruit en hoefde alleen nog maar een magneet dameoffer / mat te vinden. Het gehele publiek zag dit natuurlijk maar niet de schrijver dezes die zich compleet doodstaarde op pion f7 die NIET te winnen viel. Zetherhaling en remise gedaan met minder dan een minuut... Foutje bedankt. Jeroen Hekhuis en Robin Bosters stonden er met 3,5 en 3 ook nog goed bij.

 Na de pauze ging ik door met winnen terwijl Hans zich lelijk verslikte in Robin Bosters, die een sterk toernooi speelde. In de 3e ronde was nog onnodig van uw verslaggever verloren, maar tegen Hans kwam het volle punt wel binnen. In de resterende potten moest uw verslaggever blijven winnen om Robin voor te blijven. Dit lukte ook al ging het eigenlijk nooit heel eenvoudig. Tegen Jeroen stond ik slecht, tegen Bas gaf ik een stuk weg wat gemist werd door de Landauspeler in plaats daarvan mocht ik een kwaliteit winnen en in de slotronde tegen Maxim gaf wit gewoon een pion weg. Dat leverde nog wel een ietwat enge aanval met torenoffer op maar zwart hield het hoofd koel en haalde dus 7,5/8. Niet veel makkelijke zeges maar wel de 1e prijs a 120 euro. Robin deed ook wat er van hem gevraagd werd. In de slotronde werd Roeland nog soort van platgewalst in de sniper wat 7/8 opleverde en plaats 2. Hans en Jeroen deelden plaats 3 en het prijzengeld.  

Verrassende nummers 5 waren Niels de Feijter en Joop van Ruler met 5/8. Nies klopte in de slotronde Bas de Feijter en boorde Joop zo de ratingprijs -1800 door de neus. Broer David mocht hierdoor ook nog eens de -1600 ophalen in plaats van Niels waardoor het helemaal feest was in huize de Feijter. Bas mocht ondanks die misser in de slotronde wel de prijs voor beste jeudspeler t/m 16 ophalen. Geert van Eenennaam won de slotronde verrassend van Eliza en werd zo de beste jeugdspelers t/m 12. Eindstand:

Open Zeeuws Kampioenschap Rapid - CIOS Goes - Groep 1

Rangschikking na Ronde 8 - 11-5-2013 - Stand.
PosNaamGeslCatPrtWRVScoreWrstSBgrOndR
1Joey GrochalManA87107.539.036.250.0
2Robin BostersManA87017.040.533.000.0
3Jeroen HekhuisManA85125.541.524.751.0
4Hans GroffenManA85125.541.525.250.0
5Niels de FeijterManB+C85035.035.518.500.0
6Joop van RulerManB85035.034.518.000.0
7Roeland AldersManA84134.540.018.750.0
8Joey van de BraakManA84134.538.517.750.0
9David de FeijterManB+C84134.528.013.250.0
10Joris VerburgManB+C84134.527.511.250.0
11Bas de FeijterManD84044.040.016.500.0
12Maxim le ClercqManA84044.040.015.500.0
13Marcel van den BergeManB+C84044.034.512.500.0
14Geert van EenennaamManE84044.026.59.500.0
15Guido van de BreevaartManB+C83143.533.011.750.0
16Reinier FlikweertManE83143.525.05.750.0
17Eduard van den BergeManE83143.522.05.750.0
18Eliza de JongVrouwE83053.028.58.000.0
19Matthijs SchoutenManB+C83053.028.07.000.0
20Paul van de BreevaartManD83053.028.07.000.0
21Juan de GraafManE83053.023.54.500.0
22Laurens van den BergeManE83053.023.54.000.0
23Thomas AppeloManD81071.023.50.000.0
24Kim de JongVrouwE80080.025.50.000.0