Goes C goed van start

Vrijdag was de aftrap van het seizoen voor Goes C, degradant uit de eerste klasse. We hadden gelijk een pittige wedstrijd voor de boeg: we moesten tegen Terneuzen A, de nummer drie van vorig jaar. We hadden twee invallers meegenomen, vaste krachten Rob en Mark konden dit keer niet meespelen. Gelukkig had Terneuzen ook wat invallers, wat rating gemiddeldes weer wat dichter bij elkaar bracht.

  Terneuzen A 1594   Goes C 1613 0-4
1 Peter de Putter 1666 - David de Feijter 1732 0-1
2 Nina de Putter 1650 - Niels de Feijter 1720 0-1
3 Hosein Valipoor 1611 - Jo Tholenaar 1646 0-1
4 Herman Verschuren 1448 - Yoran Wisse 1354 0-1

Jo was vliegensvlug klaar. In een wild west partij wist Jo eerst een pion voor te komen. Met een dubbele aanval won onze speler daar nog eens een kwaliteit bij. En het feest was helemaal compleet toen met een aftrek aanval nog meer materiaal gewonnen werd: 1-0

Bij Niels ging het minder soepel. In een Caro-Kann rokeerde wit lang en zwart kort, beide spelers begonnen hierop een koningsaanval. Die van de Terneuzense witspeelster was volgens de computer beter, maar in de partij werd de juiste zet niet gevonden. Hierna ontstond een stelling waarbij Niels steeds met één tempo verschil alles dicht kon houden. Wit offerde een loper en een paard, toen de aanval niet doorsloeg werd er opgegeven: 2-0

Yoran rokeerde lange tijd niet, wat zijn tegenstander ertoe verleidde op beide flanken zijn pionnen naar voren te zetten. De thuisspeler kreeg een zwakke pion op de c-lijn, maar had wel wat aanvalskansen op de koningsvleugel. Toen Yoran de aanval geneutraliseerd had begon hij stukken te ruilen. Uiteindelijk waren alleen de zware stukken nog op het bord en begonnen de zwaktes in de witte pionstructuur op te spelen. Yoran wist een pion te winnen en hij kon ook de dames ruilen. Het resterende eindspel was gunstig voor onze speler, uiteindelijk kwam het punt dan ook binnen: 3-0

David kwam prettig te staan en wist een pion te winnen. Ook bleef de ontwikkeling van zwart achter bij die van wit. David gaf het weer een beetje weg na een verkeerde zet waarvan hij dacht dat hij een paard in kon sluiten. De zwarte stukken werden wat actiever, maar David wist wel een tweede pion te winnen. Een tweede misser was het afruilen van de torens: er bleef een eindspel over met weliswaar twee pionnen meer, maar ook met ongelijke lopers. Volgens de computer remise, gelukkig ging het in de partij anders. Een onnauwkeurige zet in tijdnood werd door David afgestraft met een aftrekschaakje. Hiermee werd de loper gewonnen, niet lang daarna kwam ook het punt binnen.

Een keurige 4-0 dus, een stuk beter dan we zelf vantevoren ingeschat hadden!