Goes C kampioen

Het was deze week tijd voor de een-na-laatste wedstrijd van het seizoen in de tweede klasse. Goes C stond met twee rondes te gaan 2 matchpunten en 4 bordpunten voor op de nummer twee, Denk en Zet A. Dit team moest in deze ronde minstens onze uitslag evenaren wilden ze in de race blijven voor de titel. Met deze voorsprong waren de bookmakers al redelijk op onze hand, maar er zijn in de historie ongetwijfeld teams geweest die een voorsprong als deze nog uit handen gegeven hebben.  We mochten thuis aantreden tegen Terneuzen B, Denk en Zet A speelde tegen Vlissingen A.

Rob kreeg met wit een damegambiet op het bord waarin zwart probeerde de c-pion vast te houden. Onze speler profiteerde hiervan en kon zijn lichte stukken goed ontwikkelen. De partij werd beëindigd toen Rob een stuk won met een pionvorkje: 1-0

Niels kreeg op bord drie Sven de Putter tegenover zich. Eerder dit seizoen was hij al ontsnapt aan een nederlaag tegen de zus van Sven, het broertje mocht proberen revanche te nemen. Het werd een vrij tactische partij waarbij beide spelers mogelijkheden mistten die de wel gevonden werden met behulp van processorkracht. Uiteindelijk werd de partij beslist toen Niels een loper won na een foutieve zet van de uit-speler: 2-0

David moest er wat langer voor werken. In het middenspel wist hij een pion te winnen, maar verder stonden beide spelers vrij solide. David wist langzaam zijn stukken op de juiste velden neer te zetten en begon weer wat meer overwicht te krijgen. Er waren wat zwaktes in de zwarte stelling die David probeerde te benutten. Dit bleek uiteindelijk niet nodig, David won een stuk toen na een dameruil op de verkeerde manier teruggeslagen werd: 3-0

Op bord 1 was Martijn Dobbelaar blij dat hij het een keer niet op hoefde te nemen tegen een van de gebroeders de Feijter, hij mocht het dit jaar proberen tegen Mark. Alles van Martijn stond gericht op de koning van Mark, gelukkig overleefde hij de aanval. Ik geloof dat Mark na afloop van de partij nog een variant liet zien waar het wat minder goed afliep met zijn monarch. In de partij ruilde Mark wat stukken af en begon hij zijn eigen aanval. De stukken van de thuisspeler waren veel actiever dan die van zijn tegenstander, maar Mark zat nog wel met een pionstructuur op de damevleugel die wat minder was: hij had daar een dubbelpion en een geïsoleerde pion. Een remiseaanbod werd afgeslagen (we hadden maximale bordpunten nodig voor de beste kansen op kampioenschap). Mark stoomde op met een vrijpion en liet deze op het juiste moment ook weer gaan. Hierbij won hij twee of drie pionnen op de damevleugel en hij maakte hierbij ook weer wat nieuwe vrijpionnen. Uiteindelijk was er geen houden meer aan en moest ook de laatste Terneuzenaar zijn koning neerleggen.  

4-0 gewonnen, meer konden we niet doen. Het was nu afwachten wat Denk en Zet A gescoord had. Als ze ook maar één halfje hadden laten liggen dan waren we met een voorsprong van 4.5 bordpunten en één ronde te gaan niet meer in te halen. Zaterdag kwam Hans met het verlossende woord: Denk en Zet A had weliswaar gewonnen, maar 'slechts' met 3.5-0.5. Goes C was dus kampioen!

  Goes C 1721   Terneuzen A 1441 4-0
1 Mark Paul 1731 - Martijn Dobbelaar 1672 1-0
2 David de Feijter 1769 - Miso Sostar 1338 1-0
3 Niels de Feijter 1743 - Sven de Putter 1493 1-0
4 Rob Dekker 1641 - Jan Miedema 1262 1-0

 

Omdat we toch met het hele team bij elkaar waren hadden we vrijdag de kampioensfoto al gemaakt (het is wel een beetje de goden verzoeken, maar blijkbaar hebben we geen onheil over onszelf afgeroepen).